Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Skärpta råd för att bromsa smittspridningen i Västra Götaland

Folkhälsomyndigheten har tillsammans med Smittskydd Västra Götaland beslutat att skärpa råden i Västra Götaland. Skärpningen i Västra Götaland görs för att stoppa den ökande smittspridningen av covid-19.

Läs mer på www.vgregion.se/covid-19

Kontaktpersoner

Jüri Kartus, professor, leg. läkare, chef för FoU-enheten
E-post: juri.kartus@vgregion.se

Ninni Sernert, professor, leg. sjukgymnast, forskningsledare
Telefon: 010-435 68 90
E-post: ninni.sernert@vgregion.se

Saga Johansson, FoU-koordinator
Telefon: 010-435 68 93
E-post: saga.h.johansson@vgregion.se

Björn Andréasson, docent, leg. läkare, forskningsledare
E-post: bjorn.andreasson@vgregion.se

Christer Dahlin, professor, leg. tandläkare, forskningsledare
E-post: christer.dahlin@vgregion.se

Lars Ejerhed, docent, leg läkare, forskningsledare
E-post: lars.ejerhed@vgregion.se

Viola Nyman, fil dr, leg. sjuksköterska/barnmorska, forskningsledare
E-post: viola.nyman@vgregion.se

Niklas Ekerstad, docent, leg läk, forskningsledare
E-post: niklas.ekerstad@vgregion.se

Mattias Prytz, med dr, leg läk, forskningsledare
E-post: mattias.prytz@vgregion.se

Johanna Karlsson, med dr, leg läk, forskningsledare
E-post: johanna.karlsson@vgregion.se

Anna-Karin Olsson, arbetsterapeut, forskningsledare
E-post: anna-karin.olsson@vgregion.se

Kristina Åhlund, spec sjukgymnast, forskningsledare
E-post: kristina.ahlund@vgregion.se

 

 

Senast uppdaterad: 2019-09-10 13:40