Kontaktpersoner

Jüri Kartus, professor, leg. läkare, chef för FoU-enheten
E-post: juri.kartus@vgregion.se

Ninni Sernert, professor, leg. sjukgymnast, forskningsledare
Telefon: 010-435 68 90
E-post: ninni.sernert@vgregion.se

Saga Johansson, FoU-koordinator
Telefon: 010-435 68 93
E-post: saga.h.johansson@vgregion.se

Björn Andréasson, docent, leg. läkare, forskningsledare
E-post: bjorn.andreasson@vgregion.se

Christer Dahlin, professor, leg. tandläkare, forskningsledare
E-post: christer.dahlin@vgregion.se

Hans Fors, med dr, leg läkare, forskningsledare
E-post: hans.fors@vgregion.se

Lars Ejerhed, docent, leg läkare, forskningsledare
E-post: lars.ejerhed@vgregion.se

Viola Nyman, fil dr, leg. sjuksköterska/barnmorska, forskningsledare
E-post: viola.nyman@vgregion.se

Leyla Roshani, fil dr, leg. biomedicinsk analytiker, forskningsledare
E-post: leyla.roshani@vgregion.se

 

Senast uppdaterad: 2017-10-18 12:31